Zincir Marketler İçin Flaş Karar!

Başkan Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçildi. Tarım Kredi Kooperatiflerinin sayısı yılsonuna kadar Türkiye genelinde 500’e çıkarılacak. 2022 yılında bu sayı 1.000’e çıkarılacak.

Tarım Kredi’ye bağlı olarak hizmet veren Birlik A.Ş. üzerinden Türkiye genelinde marketleşme çalışmaları sürecek. İlk olarak büyükşehirlerde marketleşme çalışmaları tamamlanacak. 30 büyükşehrin ardından Türkiye genelinde marketlerin hizmete açılması bekleniyor.
Diğer marketlere göre daha uygun fiyat politikası izleyen Birlik A.Ş. marketleri için vatandaşlardan gelen taleplerin değerlendirildiği ve uygun noktalarda marketlerin açıldığı ifade ediliyor. Tarım Kredi Birlik marketlerinde ilk hedef çiftçinin ürünlerini direkt tüketiciye sunmak. Birinci kalite ürünlerin tüketici ile buluşacağı marketlerde sözleşmeli tarım modeli uygulanıyor, böylece yalnızca yerli ürünler raflarda bulunacak. Çiftçilerin ürünlerinin raflarda yer alması için de büyük özen gösterilecek. Yerli ve milli olan ürünlerin marketlerde uygun fiyatlarla satışa çıkarılması bekleniyor. Bunun yanında kadın girişimcilerin ürünleri de marketlerde yer alacak. Marketler ulaşımın kolay olduğu noktalarda hizmet verecek

---------------------------------------------------------------