Yeni yasaklar geliyor Haftada en az 2 defa pcr testi yapılacak

Yasaklar ile ilgili son durum gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış sonrasında oranlarda sık değişiklik yaşanıyor. Ancak sokağa çıkma yasağı gelip gelemeyeceği ise merak ediliyor. Peki yasaklar geri gelecek mi, sokağa çıkma yasağı olacak mı


YASAKLAR GERİ GELECEK Mİ?
Yasaklarla ilgili karar için Kabine toplantısının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kabine toplantısı yapıldı ve yeni kısıtlamalara dair detay verilmedi. Ancak Cumhurbaşkanı, ”Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrencilerle irtibatlı henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa pcr testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayan üniversite öğrencilerimiz ve üniversite çalışanlarından düzenli pcr testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız. Tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafede bu kurallara riayet özellikle bizim sağlığımızın temel esasıdır.” şeklinde açıklamada bulundu.


Bakan Koca, AVM ve kafeler gibi kapalı mekanlar için ek tedbirlerin söz konusu olup olmadığı hakkında yöneltilen soruya, ”Böyle bir şey gündemimizde yok. Biz önümüzdeki günlerde daha fazla aşılama yapacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde salgın ülkemizin gündeminden çıkacak.” yanıtını verdi.