Türkiye şüpheli devlet listesine alındı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, OECD’ye bağlı Mali Eylem Görev Gücü Grubu’nda (FATF) Türkiye’nin gri listeye alınmasıyla ilgili, “Türkiye şüpheli devlet listesine alındı. Bu ülkenin itibarını bozmaya kimin ne hakkı var? Uyuşturucu baronlarının elini kolunu sallayarak gezdiği bir Türkiye’de güvenlik olabilir mi? Polis arkadaşlarımızın yakalayıp adalete teslim ettiği, arkasından da bazı hakimlerin, siyasilerin baskısıyla serbest bıraktığı ve uyuşturucu baronlarının elini kolunu salladığı bir Türkiye’nin saygınlığı olabilir mi? Bunların tamamını değiştireceğiz” diye konuştu.
Ankara’da Yenimahalle Belediyesi Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi Açılışı ile Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi Temel Atma Töreni gerçekleşti. Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılarak birer konuşma yaptı
Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımız belirlediğimiz ilkelere uyuyorlar. Bu ilkelere uydukları içindir ki bütün engellemelere rağmen Ankaralılara geçmişe göre çok daha büyük hizmetler yapıyorlar” diyerek tüm belediye başkanlarını yürekten kutladığını ifade etti. 

yükleniyor