Sen yazsan yazsan masal kitabı yazarsın

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Ekonominin kitabını yazdık” diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. Enginyurt, “Sayın Cumhurbaşkanı sen yazsan yazsan masal kitabı yazarsın. Ekonomi kitabı senin neyine?… Seni yazdığı kitap anlaşılan Hitit dilinde. Çünkü sen de dahil hiç kimse bir şey anlamıyor” dedi.
YAZDIĞIN KİTAP ANLAŞILAN HİTİT DİLİNDE

Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Ekonominin kitabını yazdım’ diyor. Sayın Cumhurbaşkanı, yazdığın kitap buysa vay halimize. Yandı gülüm keten helva. Dolar 10 lirayı geçti, enflasyon yüzde 50’yi geçti, açlık, sefalet kol geziyor, esnaf perişan, sanayici batakta, işsizlik arttı, çiftçi icrada.

* Sayın Cumhurbaşkanı sen yazsan yazsan masal kitabı yazarsın. Ekonomi kitabı senin neyine? Bırak artık ekonomiyi, ‘Ekonomistim’ demeyi de memleketi yönetecek olanlara, memleketi milletin kendisine bırak. Millet, ‘Artık yönetemiyorsun’ diyor, ‘Gitmelisin’ diyor.* Sen değil ekonomi kitabı, ne yazarsan yaz artık bundan ötesi berbat, rezalet, yokluk, sefalet. Seni yazdığı kitap anlaşılan Hitit dilinde. Çünkü sen de dahil hiç kimse bir şey anlamıyor.

yükleniyor