İ’srail’den Olay Açıklama Kulisleri Sallayan Kanal İstanbul Sözleri.

Türkiye’nin büyük kanal istanbul projesine yıllardır taş koyuluyor Türkiye’nin imza atacağı Türkiye’nin kaderini değiştirecek Türkiye’ye her sene Milyarlarca dolar kazandıracak projeyi Türkiye yapmakta kararlı İ’srail basını, Kanal İstanbul’un bölgeyi yeniden şekillendireceğini, on milyarlarca dolar kazandıracağını ve Türk halkına yeni imkanlar sağlayacağını yazdı

İsrail’in en çok okunan gazetesi Haaretz Kanal İstanbul projesinin bölgede büyük etki oluşturacağını aktardı. KANAL İSTANBUL TÜM DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK Reisi Cumhur Erdoğan’ın, projeyi gerçekleştirmek için harekete geçtiğini belirten gazete, “Erdoğan’ın Karadeniz’i Marmara Denizi’ne bağlayan ve İstanbul’a hakim bir kanal inşa etme hayalinin gerçekleşmesi bölgeyi değiştirebilir” görüşünü paylaştı.

TÜRKİYE ON MİLYARLARCA DOLAR KAZANACAK” Kanal İstanbul projesinin, İstanbul Boğazı’ndaki deniz trafiği nedeniyle daha önce 1990’larda g’ündeme geldiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın plan için ekonomik nedenler sunduğu, projenin çıktılarından birinin de istihdam olduğu bildirildi.

---------------------------------------------------------------