İş kadınları Hartum’da buluştu

Sudanlı iş kadınlarının hem kendi ülkelerinde hem de uluslararası arenada daha fazla aktif olması için gereken somut çözümler de masaya yatırıldı.

Sudan’ın başkenti Hartum’da Sudanlı iş kadınları buluştu. Hartum’daki Yunus Emre Enstitüsü’nde 5 Nisan 2021 tarihinde düzenlenen organizasyonda Sudanlı iş kadınları ve gençler kültür bir araya gelerek iş hayatı hakkında bir fikir alışverişi gerçekleştirdiler.

İş Kadınları Buluşması ile Sudanlı kadın girişimcilerin hem kendi ülkelerinde hem de uluslararası arenada öncü roller üstlenecek projeler üretmesi amaçlanıyor.

Sudan’da ve uluslararası alanda öncü bir Sudanlı kadın tabanı oluşturmak için kadınlar arasında gençliğin ruhuna yatırım yapmayı amaçlayan İş Kadınları Forumu programda yer aldı. Programa çeşitli iş alanlarından çok sayıda iş kadını katıldı.

Dünya kadınlar gününü kutlamak için her yıl düzenlenen ‘’Pioneer Feed Arts‘’ projesinin etkinliklerinden biri olan program yeni ortaklıklar kurmayı ve iş kadınlarını onurlandırmayı amaçlıyor.

Tecrübeli iş kadınları, “Sudan’da iş kadını olmak nedir, nasıldır? Sudan ticari hayatında kadınların rolü nedir?” sorularına cevaplar vererek tecrübelerini gençlerle paylaştılar.

Etkinliğe’ Pioneer Feed ‘’ projesinin Yöneticisi İjlal İsmail ve projenin Medya ve Halkla İlişkiler Bölümünden Maarij Beldo ve Fatima Altigani iş dünyasındaki tecrübelerini anlattı.

---------------------------------------------------------------