İçişleri Bakanlığı’ndan Sedat Peker açıklaması..

İçişleri Bakanlığı, suç örgütü lideri Sedat Peker’le ilgili “Anılan kişinin, yurt dışından sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlardaki iftira ve ithamları, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz üzerine yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenle, anılan kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır” açıklamasını yaptı.
İçişleri Bakanlığı, suç örgütlerine yönelik operasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yazılı açıklamada, güvenlik güçlerinin ülkenin huzuru ve güvenliği için hukukun üstünlüğü çerçevesinde tüm imkanlarını kararlılıkla ve sorumlulukla seferber ettikleri belirtilerek, “ hissediliyor. Bu kapsamda 15 Temmuz’dan sonra 1738 operasyon yapıldı, 22 bin 636 şüpheli gözaltına alındı, 8 bin 414’ü tutuklandı; Ulusal düzeyde 31, bölgesel düzeyde 13 ve yerel düzeyde 304 olmak üzere toplam 348 organize suç örgütü imha edildi. Örgütlü suç örgütlerinin güvenlik güçlerimizin önüne takılıp kalması ve her operasyonda elde edilen üstün başarılar bu yapıların tamamen temizlenmesini sağlıyor ”dedi.
SEDAT PEKER AÇIKLAMA

Güvenlik güçlerinin yoğun saha baskısı karşısında, bu yapıların mensuplarının zaman zaman “örtme yöntemi” adı verilen bir yöntemle kamuoyunda “faaliyetlerinden uzaklaştıkları” izlenimini vermek istedikleri belirtildi. zaman ve aşağıdaki ifadeler yapıldı:

* Ancak bu örtülü adımlara rağmen bu konudaki hedeflerimizi ısrarla sürdürüyoruz. Hakkında “kırmızı bülten” talep edilen organize suç çetesinin sözde yöneticisi SP, zaman zaman çeşitli iletişim kanalları aracılığıyla “Ben bir iş insanıyım, bu işlerden çekildim” demesine rağmen, faaliyetleri organize suça karşı yeniden belirlendi.

* Konu adliyeye sevk edildi ve neticesinde bu süreç operasyona dönüştü. Yurt dışından sosyal medyada yaptığı yayınlarda adı geçen kişinin iftira ve suçlamaları, güvenlik güçlerimize ve devletimize yönelik yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir.