Hurma diyeti nasıl yapılır?

Fazla kilolarından şikayet eden pek çok kişi, pandemi sürecinde bulaşma riski nedeniyle alternatif yöntemlere yönelmektedir. Bu dönemde kapalı spor salonları ile diyet seçeneklerine yönelen birçok kişinin sorduğu soru “hangi diyet?” olmuş. Palmiye diyeti internet üzerinden yapılan araştırmalarda en popüler diyetler arasında yer alıyor. Peki hurma diyeti nedir? Randevu diyeti nasıl yapılır?
Bel ve göbek bölgesindeki yağlardan hızlı bir şekilde kurtulmak ve kilo almak için en çok tercih edilen hurma diyeti ile haftada 7 kilo verebilirsiniz. Uzun zamandır sayısız faydası ile bilinen hurma sizi tok tutabilme özelliği ile kilonuzla mücadelede en büyük yardımcınız olacak. Hurma diyeti göbek ve bel bölgenizdeki yağlardan hızlı bir şekilde kurtulacak ve yaz fitine gireceksiniz. İşte haftada 7 kilo vermenizi sağlayacak hurma diyeti ile ilgili detaylar.

HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR?

Hurma diyetinin en önemli kuralı hurma tüketiminin 21 taneyi geçmemesidir. Hurmaları tüketmeden önce, dolgunluklarını artırmak ve kalorilerini düşürmek için hurmaları ikiye bölüp bir gece suda bekletmeniz önerilir. Böylelikle tarihin sözcüksel özelliği artacaktır. Hurma diyetinin bir başka ipucu da soğuk yoğurt tüketmektir. Yoğurdun soğuk tüketilmesinin nedeni vücudun soğuk yoğurdu sindirmek için daha fazla kalori yakmasına neden olacaktır. Bol su tüketiminin yanı sıra yeşil çay tüketimi ücretsizdir. Trabzon hurması diyeti 3 öğün şeklinde yapılır. Her öğünde 7 hurma ve bir kase hafif yoğurtla yapılır. Şekersiz bitki çaylarının tüketimi ücretsizdir. Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğu için tokluk hissini arttırmak için 1-2 çorba kaşığı geçmeyecek şekilde yoğurda yulaf eklenebilir. Hurma diyetinde günde 9-13 bardak su içmeniz tavsiye edilir. Ayrıca gün içinde 40 dakikalık bir yürüyüşle kilo vermeniz daha kolay olacaktır. Uzmanlar hurma diyetini 2 hafta boyunca tavsiye ediyor.