Eminönü’nde ‘tam kapanma’ öncesi alışveriş yoğunluğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19: 00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü 05: 00’e kapatılmasına karar verildiğini açıkladı. bugün İstanbul’un birçok yerinde. O noktalardan biri yine Eminönü’ydü. Kapanış öncesinde birçok kişi alışveriş için Mısır Çarşısı’na akın etti. Bazıları kalabalıktan korktuklarını söylerken, esnaf satışlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Galata Köprüsü, tramvay durağı ve vapur iskelesiyle de oldukça kalabalıktı.

“BUGÜN SATIŞLAR ÇOK İYİ, KURU KALABALIK YOK”

Mısır Çarşısı’nda 30 yıldır esnaflık yapan Mehmet Memiş, satışların iyi olduğunu söyledi. Memiş, “Burası bugün çok hareketli bir yer. Çok güzel bir kalabalık. Kuru bir kalabalık değil, alışveriş kitlesi. Yasak perşembe başlayacağından bugün meşgul. Normalde cuma günleri olur. en yoğun gün. Artık satış açısından çok iyi gidiyoruz “dedi.

10 yıldır esnaflık yapan Metin Çindar, “Bugün burada kalabalık var. Herkes alışveriş yapıyor. Peynirciler şu anda iyi bir iş çıkardı. Biraz erken başladılar ama yoğunluk. Umarım olur. birkaç gün daha devam edin. Şimdi satışlar iyi. “

---------------------------------------------------------------