Daha uzun kirpiklere kavuşmanızı sağlayacak yiyecekler

Uzun kirpikler çekici görünmenin bir numaralı anahtarıdır. Kirpikleri uzatmak için yağlar kullanıyoruz, rimel katmanları uyguluyoruz, masaj yapıyoruz ve bu yeterli değil, güzellik merkezinde çeşitli uygulamalarımız var. Peki vücudunuzu daha uzun kirpikler için beslemeyi hiç düşündünüz mü? İşte daha uzun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacak etkili yiyecekler
1 YUMURTA
Yumurta, protein açısından oldukça zengin bir besindir. Saç ve kirpikler keratinden yapıldığından, protein açısından zengin besinler de vücudun keratin üretmesine yardımcı olur. Düzenli olarak yumurta tükettiğinizde kirpikleriniz güçlenir ve uzar.
2- SOMON
Omega-3 yağ asitleri, D vitamini ve B vitaminlerinin kaynağı olan somon, kirpiklerin kırılıp dökülmesini engeller. D ve B vitaminleri de uzamasını sağlar.

3- KURU KURUYEMİŞ
Fındık bol miktarda omega-3 ve E vitamini içerir. Yağ asitleri, E vitamini ile birlikte saç köklerine kan ve oksijen taşır. Kan akışı artar ve saç kökleri güçlenir. Böylece kirpikler daha hızlı uzamaya başlar.

4- MEYVE VE SEBZELER
A ve C vitamini içeren meyve ve sebzeler kirpiklerin büyümesini ve kolajen üretimini sağlar.

Ayrıca meyve ve sebzelerin kabuğu, kirpiklerin uzun ve sağlıklı kalmasına yardımcı olan önemli bir mineral olan silika içerir.

---------------------------------------------------------------