Daha fotojenik olmak için makyaj tüyosu

Özçekim yapmak artık sıradan günlük işlerimizden biri haline geldi. Ancak bazen ön kamerada gördüğümüz kişi bizi depresif hissettiriyor. Aynada çok güzel görünürken ön kamerada istediğimiz gibi bakamıyoruz. Öyleyse özçekimlerde daha fotojenik olmayı nasıl telafi etmeliyiz?

ışıkta görün
Loş ışıkta fondöten ve ten renginin uyumu net olmazken, özellikle gün ışığı ve flaşlı fotoğraflarda fark yeterince belirgindir. İyi aydınlatılmış bir ortamda sizin için doğru fondöten rengini deneyin ve makyajınızda boyun ve dekolte bölgenizi gözden kaçırmayarak bu hatadan kaçının.

Kaslar
Kaşların altına aydınlatıcı uyguladıktan ve yukarı doğru taradıktan sonra kaş renginden 1-2 ton daha açık bir kalemle boşlukları doldurarak kaşların kalkması ve uyanık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dudaklar
Doğal ancak parlak dudaklar, fotoğraflarda her zaman güzel görünür. Bunun için dudaklarınıza canlı pembe bir dudak kremi sürün. İnce bir peçete tabakasıyla fazla parlaklığı giderin.

Gözler
Fotoğraflar, bronz ve pembe göz farı için en güzel renk. Aynı zamanda doğal ve vurgulu bir görünüm sunan bu renkler ile çekici ve sofistike bir stil elde etmek mümkün. İlk önce göz kapaklarınıza temel renk olarak soluk pembe bir gölge uygulayın. Kahverengi gölgeyi göz kapaklarınızın dış ve üst köşelerine uygulayın ve iki rengin kesiştiği alanı karıştırma fırçasıyla karıştırın. Alt kirpiklerin dış köşelerine eğik açılı bir fırça ile aynı kahverengi gölgeyi uygulayarak göz şeklini netleştirin. Göz fıskiyelerinin etrafına bej veya açık pembe ışıltılı bir göz farı sürün ve üst kirpiklere ince uçlu bir göz kalemi uygulayın. Göz farı kalıntısını temiz bir fırça ile nazikçe süpürün ve bölgeye aydınlatıcı uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın.

---------------------------------------------------------------