Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılama ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz.” dedi. Cumhurbaşkanı konser, tiyatro gibi kamuya açık alanlar için de test yapılacağını bildirdi.
AŞILAR ZORUNLU MU OLACAK?
Toplantıda Fahrettin Koca, artan yeni vaka, can kaybı ve aşılama süreci hakkında sunum yaparken toplantıya ilk kez katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise yüz yüze eğitimde alınacak tedbirler hakkında bilgi verdi. Kritik toplantının ardından aşılama hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi


Ülkemizde bazı kesimlerin hala aşıya tereddütle yaklaştıklarını görüyoruz. Aşı çalışmaları gönüllülük esasına göre yürütülmektedir, yürütülecektir.

Şayet bu salgına karşı başka bir tedbir mevcut olsaydı onu da değerlendirmekte tererddüt göstermezdik. Her alanda huzurla hayatımızı sürdürebilmemiz hepimizin aşı olmasına bağlıdır.

Son dönemde salgın sebebiyle hastanelere yatan, yoğun bakıma alınan, entübe edilen, hayatını kaybeden hastaların çok büyük bir bölümünün aşı olmayanlardan oluştuğunun altını çizmek istiyorum.

---------------------------------------------------------------