Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ördüğümüz duvarla giriş-çıkışları engelleyeceğiz

Son dakika! Son 24 saatte 22 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Milli Savunma Bakanı Akar, “Sınırda her zamankinden çok daha yoğun tedbirler alındı, her gün 150’den fazla pusu ve keşif faaliyeti gerçekleştiriliyor; ilave takviyeler yapıldı” sözlerine yer verdi. Akar’dan son durum ile ilgili bilgileri alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sıfır noktasındaki birliklere seslenerek, “Bir yalan terörü Türkiye’de estiriliyor. Bunu birlikte aşıp, giriş çıkışları tamamen engelleyeceğiz” dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ile dün İran sınırında alınan önlemleri yerinde inceledi. Akar, Van’ın Başkale ilçesindeki 6’ncı Hudut Tugay Komutanlığı’nı ziyaret etti. Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan 14, Hava Kuvvetlerinin Gara’ya harekatında 6, Harkurt’ta 2 olmak üzere 24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildiğini açıklayan Bakanı Akar “Sınırda her zamankinden çok daha yoğun tedbirler alındı” dedi.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A BİLGİ VERİLDİ
Havadan ve karadan yaptığı incelemelerin ardından Akar ve komutanlar, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve hudut birliklerinin komutanlarıyla 6. Hudut Tugay Komutanlığı’nda bir araya geldi. Önlemlerin bir kez daha ele alındığı toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşen Bakan Akar, çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

---------------------------------------------------------------