Bursa’da nitelikli kadın iş gücü için akademi kuruldu

Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), yeni ekonominin ve rekabetçi iş dünyasının gereklerine uygun yetkinliklere sahip, nitelikli ve nitelikli kadın işgücünü desteklemek için BUİKAD gelecek Academy’yi kurdu.
BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, çevrimiçi bir toplantıyla BUİKAD Future Academy’yi tanıttı. Dünya Ekonomik Forumu’nun raporuna göre Cumhurbaşkanı Oya Eroğlu, 2025 yılında bugün işlerine devam edebilmek için çalışanların işyeri becerilerinde ortalama yüzde 42’lik bir değişim yaşaması gerektiğini söyledi. Kadınların iş hayatındaki varlığının çok daha fazla olduğunu vurguladı. Eroğlu, özellikle pandeminin ardından önemli olan Bursa’da özellikle iş kadınları konusunda akademik açıklar olduğunu belirlediklerini kaydetti. Oya Eroğlu, “BUİKAD Future Academy ile hedef kitlemiz öğrenciler, yeni mezunlar, çalışanlar, yöneticiler ve girişimci kadınlar. İş dünyası ve kadınlar arasında etkili bir iletişim için geleceğe bir arayüz oluşturmak için yola çıktık. Artık kadınların geleceğin ekonomisinde yer alması hepimizin sorumluluğundadır. Bu bir taviz değil, bir zorunluluk haline geldi. “Hızla dijitalleşen dünyada yapısal değişikliklere uyum sağlamayı, yeni fırsatları değerlendirmeyi, yeni iş modelleri ve yetkinlikler geliştirmeyi, ekonomik krizden kurtulmak için sağlanabilecek beceriler kazanmayı ve açık eğitim kaynakları oluşturmayı hedefliyoruz.”

MiniMBA olarak ilk eğitimi vereceklerini dile getiren Eroğlu, eğitimlerin ardından üniversite onaylı sertifikaların verileceğini belirtti. MiniMBA kapsamında 20 kadına kişisel gelişim, liderlik ve yönetim becerileri, finans ve muhasebe gibi alanlarda 84 saat çevrimiçi eğitim verilecek. Ayrıca çeşitli toplantı ve etkinlikler çevrimiçi olarak yapılacaktır.

---------------------------------------------------------------