Bir kişinin koronavirüs geçirdiği zaman tırnaklarında iz şeklinde çizgiler oluştuğu belirtildi.

Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgını ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yapılan son araştırmalara göre virüsün tırnaklarda “Beau çizgileri” adı verilen bir iz bıraktığı ortaya çıktı. İngiliz Profesör Tim Spector tarafından 2019’un sonunda ortaya çıkan ve şimdi küresel salgın olarak adlandırılan ve herkesin hayatını mahveden kloronavirüs salgını üzerine yeni bir çalışma yapıldı.
Konuyla ilgili çalışan Spector, kişinin korona geçirip geçirmediğini anlamanın yeni bir yolu olduğunu belirtti. Bir kişinin koronavirüs geçirdiği zaman tırnaklarında iz şeklinde çizgiler oluştuğu belirtildi. Bu durumda vücudun enfeksiyondan kurtulduğunu gösterdiği belirtildi.
Uzmanlar ayrıca tırnaklardaki bu çizgilerin egzama ve yetersiz beslenme gibi cilt rahatsızlıklarından kaynaklanabileceğini de belirtti. Tırnak şeklindeki bu değişikliklerin, Tiroid hastalığı, demir eksikliği anemisi veya şeker hastalığı gibi ciddi hastalıkların da habercisi olabileceği konusunda uyarılar yapıldı.