AVM’ler kapandı mı? Alışveriş Merkezleri kapatıldı mı?

Corona virüsü kapsamında yeni yasaklar gündemde. Bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısında yeni tedbirler açıklandı. Peki alışveriş merkezleri kapalı mı? İşte haberin detayları …

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ TAM KAPALI MI?

Tam kapanış sürecinde AVM’lerin açık olup olmadığı konusunda henüz detaylı bilgi verilmedi. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlanacak sirkülerinde detaylı bilgi verilmesi bekleniyor.

YENİ KARARLAR

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabahı 05.00’e kadar kapanmaya başlıyoruz. Bu tarihlerde kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.

Tüm işyerleri üretim, imalat, gıda, temizlik ve sağlık gibi istisnai alanlardaki faaliyetleri askıya alacak. Yiyecek ve içecek sektöründe Phaket hizmeti verilecektir. Zincir marketler Pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde de belirlenen saatlerde hizmet vermeye devam edecek.

Şehirlerarası geziler izne tabi olacaktır. Şehirlerarası yüzde 50 kapasite ile çalışabilecek. Konaklama tesislerinde yapılan rezervasyonlar istisna olmayacaktır. Kamu kurumundaki personel, onları uzaktan veya dönüşümlü olarak çalışmaya yönlendirecektir.

Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda tüm sınavlar yüz yüze eğitime ara verilecektir. Tarım sektöründeki çalışanların faaliyetleri için gerekli düzenlemeler ayrıca yapılacaktır.

İhtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkamayan yaşlı veya ciddi hastalıkları olan vatandaşlar sadakat ekiplerinden destek alabilecekler. Kurumlarımız gerekli tüm önlemleri alacaktır. Bu sürecin hedeflediğimiz gibi sonuç vermesi için kurallar sıkı bir şekilde uygulanacak ve taviz verilmeyecektir. İnşallah festivalden sonra huzurlu, sağlıklı ve mutlu günlere kavuşarak fedakarlığımızın karşılığını alacağız.

---------------------------------------------------------------