Ali Babacan: 12 dakika derdini anlatabilmek için aylardır bekliyor ülkemin Cumhurbaşkanı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarın izlediği dış politika üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki göstererek, ”Amerika’da seçilen başkan 5 ay sizi telefon kuyruğunda bekletiyor siz yine ordasınız demek ki başarı kadrolardaydı. İşin uzmanlarıyla çalışmıyor artık. ‘Ben, ben’ demeyeceksin diyen kendisi bunu yapan kendisi. Dünyanın kendi etrafında döndüğünü sandığı için bu durumda” diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin 1. Olağan Kongresi’nde NATO Zirvesini değerlendirerek AKP hükümetinin dış politikasını ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Babacan, ”Amerika’da seçilen başkan 5 ay sizi telefon kuyruğunda bekletiyor siz yine ordasınız demek ki başarı kadrolardaydı. Erdoğan, işin uzmanlarıyla çalışmıyor artık. ‘Ben, ben’ demeyeceksin diyen kendisi bunu yapan kendisi. Dünyanın kendi etrafında döndüğünü sandığı için bu durumda” dedi.

“S-400’LERİN KAPAĞINI AÇTI, SONRA KAPATTILAR”

Babacan, yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

* Türkiye Dışişleri’nde kaybet kaybet noktasına gelmiş durumda. Türkiye S-400 için 2.5 milyar dolar ödedi. Kapağını açtılar daha ağır yaptırımlar gelir diye kapadılar. Bu mu millilik, yerlilik? Hamasetle kavgayla politika yürütülmez. Parayı kaybet, Dışişleri kaybet, uçakları kaybet. Bunlar işte kaybet kaybet politikası.

---------------------------------------------------------------