Akşener’den tarihi istifayla ilgili açıklama: İsteyen benim

Erken seçim kararının ardından CHP’den istifa edip İYİ Parti’ye transfer olan 15 milletvekili hakkında açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Bilge kişi olarak isteyen benim. Bu, Türk siyasi tarihinde ilk olan bir transfer degil .Bu bir demokrasi tutumu” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV’nin özel yayınına konuk oldu. Akşener, 128 milyar dolarlık gündemdeki tartışmaya ilişkin şu açıklamaları yaptı;

* Acı bir dönemin yaşandığı Türkiye’de Türkiye’nin iyiliği için 128 milyar dolar harcamış olabilirsiniz. Satışlarını ona göre yapmış olabilirsiniz. Bunu açıklayacaksın ki vatandaş sana saygı duysun… Ama öyle değil.

* Sadece seçim kazanmak, doları düşürmek ve faiz artırmamak için gönderilen, atılan, satılan bir sistemle karşı karşıyayız. Bu nedenle savunamazlar.

* Vicdana, mantığa, akla ve ciddiyete uyan cevap olmadığı için çok rahatsızlar. 128 milyar nerede?

“DAMAT BAKAN HESAP VERMEK ZORUNDA

Görevinden istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da bu konuyu hesaba katması gerektiğini vurgulayan Akşener, “Eski damat bakanın görevi süresince yapılanları ve yapılanları hesaba katması gerekiyor. ve soruları cevaplayın. “

“İSTEYEN BENİM, AKIL EDEN BENİM

CHP’den istifa edip İYİ Parti’ye transfer olan 15 milletvekili hakkında açıklama yapan Akşener, “Sayın Kılıçdaroğlu’na defalarca söylediğim gibi bir kez daha teşekkür ediyorum. Akıl yürüten kişi olarak isteyen benim. Bu, Türk siyasi tarihinde ilk kez olan bir şeydir. Transfer değil. Bu demokrasiye karşı bir tutumdur. Sayın Kılıçdaroğlu ve o 15 milletvekili de böylesine demokratik bir kahramanlık ve demokratik bir tavrı gözlerini kırpmadan gerçekleştirdiler. Sanırım ölene kadar sana teşekkür etmeye devam edeceğim ”.

“İMAMOĞLU’NA SORUŞTURMA ZEKASIZ BİR İŞ!”

Akşener güldü ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Fatih Türbesi’nin önünde ellerini bağlamak için başlattığı soruşturmaya ilişkin sorgusuna güldü.