sorulara cevap vermeye yüreğin yetiyor mu Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorularına yanıt veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 soru yönelterek yanıt çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe… Cevaplamaya bir türlü cesaret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum. Bir damla cesaretin varsa sen de benim bu sorularıma yanıt ver” dedi.
p Erdoğan’ın grup toplantısında kendisine yönelttiği 10 soruya cevap veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, saat verip Erdoğan’a bazı sorular soracağını duyurmuştu.

“ŞİMDİ BAKALIM SENDEKİ YÜREĞE…”

“Danışmanlarını ve doktorlarını çağır, saat 23.00’te ben de sorularımı soracağım. Derin derin nefes al, bakalım yanıt verecek yüreğin var mı…” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, paylaşımında, “Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe… Cevaplamaya bir türlü cesaret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum. Bir damla cesaretin varsa sen de benim bu sorularıma yanıt ver:

DAMADIN 128 MİLYAR DOLARI KİMA SATTI

1. Damadın 128 milyar doları arka kapıdan, düşük kurla kimlere sattı?

‘KAÇAK-SIĞINMACI’ TALİMATINI KİM VERDİ?’

2. Avrupalıların hayat kalitesi korunsun diye, Türkiye’yi milyonlarca sığınmacı ve kaçakla doldurdun, huzurumuzu bozma pahasına mahallelerimizi sattın. Bu talimatı sana kim, ne karşılığında verdi?

“NEDEN EĞİLİYORSUN, HAKKINDA NE BİLİYORLAR?”

3. 33 şehidimizin katilinin kapısına gidip, dakikalarca bekledin. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi etrafa gülücükler saçtın. Sana hakaret eden kişinin ayağına gidip mektubunu “takdim” ettin, “Hamd olsun gündeme gelmedi” dedin. Neden bu kadar eğiliyorsun? Hakkında ne biliyorlar?

4. Ekonomiyi batırdın. Şakası bile kötüyken kendini ekonomist ilan edip, milyonlarca gencimizi işsiz bıraktın, Türkiye’yi %157 enflasyona mahkum ettin. Hiçbir aklı başında ekonomistin seninle çalışmak istemeyişini kendine nasıl açıklıyorsun
“BİRBİRİNİZİN YÜZÜNE NASIL BAKIYORSUNUZ?”

5. Paravan vakıflar aracılığıyla çocukların, yüzlerce milyon doları birbirine gönderiyor. Yurt kılıfı altında Manhattan’da gökdelen inşa ediliyor, çiftlikler satın alınıyor. Ailece bir araya geldiğinizde, birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Hep merak etmişimdir bunu.

6. İçişleri Bakanın ne kadar mafya, uyuşturucu baronu varsa fotoğraf çektirirken, sokakları mafyanın kontrolüne geçirdiniz. Bu örgütlerden beklentiniz nedir? Neden hepsi sokağa salıverildi?

--------------------------------------